neděle 27. března 2016

Velikonoční prázdniny v zajetí o_o

Název je zavádějící, ale trošku pravdivý. Chvílemi jsem si opravdu připadala jako v zajetí, neměla jsem co dělat.. tedy to jsem si myslela, než se kolo osudu opět roztočilo xDD já ten klid nebudu mít ani ten jeden hloupý den..

* článek jsem opět psala nadvakrát, je psaný podobně jako čokoládový sraz -> potřebovala jsem se trošku vypsat .. možná jsem ho trapet protáhla, ani nevím, kolik má slov xD. Fotky přibudou asi v úterý, foťák tu mám ,ale nemám možnost dostat je do počítače o..o Nerada ho zveřejňuji bez nich, ale zítra chci psát další, pak bych musela vydat dva najednou a to se mi moc nechce .. * 

Abych vám dala možnost se orientovat .. Byla jsem u své babičky, jezdívala jsem tam každý rok, dříve ještě se svojí sestřenicí. Vloni jsem musela svoji pravidelnou několikadenní návštěvu vynechat, na velikonoční pondělí jsem nakládala svoji milovanou holčičku do vozíku a navždy jí dala sbohem. ( ale věř má malá, že si tě najdu, vím že se mi nebude líbit co ti udělali a jak jsi skončila, ale stejně to nenechám jen tak být a kdo ví, třeba budu tak nepříčetná, že nakonec stejně skončíš schovaná pod mými křídly ^^ pokud už ti nedopříli klid, za což bych děkovala bohu, avšak lidé nemají soucit .. ) Nicméně, abych neodbíhala od tématu, byla jsem tam zavřená a bez internetu. On tam ten internet byl, ale je to taková ta karta či co, na kterou to skoro nefunguje a má to omezená data, která jsem nechtěla babičce plýtvat, proto jsem si řekla, že to těch pár dní bez internetu přežiju.. O..o Umm, je zajímavé, že lidé, obzvláště ti, kterých se pracně snažíte alespoň na pár dní zbavit najdou, docela jsem i žasla O.O
Čtvrtek byl klidný, nic se nedělo a má vlastní lenost a nevůle mi nedovolily jít ven xD No co, stejně tam byla zima a mokro, ten pes se umí vyvenčit sám a nic zásadního mně tam netáhlo O.o Už jsem si říkala, co tu budu ten další den a půl dělat, že se unudím k smrti, protože já expert mám vajíčka namalovaná za hodinku xD Jak jsem se mýlila áách ..
V pátek dopoledne jsem po dlouhé době spala, vstala jsem až v půl jedenácté, už jen z toho důvodu, že jsem něměla co jiného na práci xD Vlastně jsem jen jedla a chodila z jedné strany domku na druhou, můj děda je stejný jako já -> neuvěřitelně ho to vytáčelo :D Ale tác sladkého u mého dědy urovná vše xD ( to si zapamatujte, chci se k tomu obloukem vrátit )
Při jedné ze svých procházek mi zrak sklouzl na můj mobil. Do té doby jsem ho nechávala ležet, stejně bych na něj jen nevědomky čuměla, můj mobil je mi bez wifi vlastně nanic a často žasnu, proč ho vlastně mám ? Matka by odpověděla : Kdyby tě sledovali nějací násilníci, tak aby jsi si zavolala pomoc.. nojo, jenomže to bych nesměla mít ten hloupý tarif, skrze který si napíšu dvě sms a můj kredit je opět na nule -_- Na druhou stranu dost dobrý způsob, jak nebýt závislá xD
Hmm.. on blikal OoO někdo jiný nežli O2 si na mě vzpoměl *-* Byla to Yuki, měla jsem od ní nepřijatý hovor.. docela jsem se polekala, nikdy mi nikdo nevolá jentak, většinou se dozvím něco naprosto šokujícího, nebo ti lidé něco chtějí, ale to mi většinou napíšou přes fb, přeci jen já nebývám ten, kdo jim dá nějakou informaci, nebo cokoliv hned a zadarmo xD Náš telefonát byl neuvěřitelným vytržením z nudy, děkuji moc! ^^ Probíhal na dvé části, při té první jsem v neuvěřitelné zimě v pyžamu, bačkorách a dešti stála venku uprostřed veliké louky..tu louku mám moc ráda :3 Ale pak mi došla baterie a já musela dovnitř -_- Řešili jsme spoustu zajímavých věcí, třeba to, že mám celý test z biologie z oblasti krevního oběhu napsaný zrcadlově obráceně xDD
S dobrou náladou jsem se po našem telefonátu vrhla na dobarvení našich vajec ( jinými slovy, šla jsem zbytek těch ubožáků naházet do barev .. ). No, nejsou nic moc, barva mi moc nechytla a přijde mi zbytečné zdobit jídlo, které nakonec bude navíc nabídnuto mužům jako pokrm .. myslíte si, že si všimnou té hodinové piplavé práce ? Ne ._.
Když jsem měla ten pracně vymyšlený program za sebou, mohla jsem se v klidu vrátit ke svému chození a bloumání nad existencí samotnou. Ale ne, ten svět mě nenechá se nudit ! xD
Začal mi zvonit telefon, už pár měsíců se mi nezobrazuje ,kdo mi vlastně volá, proto vše zvedám tázavě a rychle se snažím zorientovat kdo to je ..
Představila se mi jako Ema/Eva Nováková ( jméno jsem asi zaslechla špatně, přitom co se mi vysmívaly mi řekli, že to je vlastně Ema, ale to je vedlejší .. ). Začala se slovy, jestli jsem ta slavná lolita milující koně, která je z Prahy a hledá si kamarádky. Cože ?? Jak ? Byla jsem lehce dezorientovaná O..O
Prý že o mně visí inzerát v bohnické Bille, na takové té hloupé nástěnce, kam si lidé píší, že našli andulku, nebo rozháraní puberťáci, že nutně shánějí křepelinku na jednu noc, nebo krátky vztah .. Trošku mě trklo .. začala jsem se vyptávat, co všechno o mě tam vlastně je .. číslo, celé jméno, datum narození, zájmy, něco bližšího i o bydlišti .. to už jsem začínala být lehce nepříčetná, měla jsem podezření na dva lidi, co jsou schopní vymyslet tak hloupí vtip a kteří postrádají něco jako morální zábrany, aby to tam nedaly .. Bála jsem se, už jen to, že někde visí mé číslo, které už tak ví jen hrstka lidí, už to, že tam je celé mé jméno .. a pak mě dorazila definitivně.
Omluvila jsem se, že to byl zřejmě jen hloupý vtip mých spolužaček a že opravdu nehlédám nikoho jentak .. ptala se, jestli to má sundat ,nebo jestli tam dojdu. Odvětila jsem, ať to tam raději nechá, že až budu v Praze, tak že si to sundám ,abych to měla u sebe.
Řekla: A nejsi náhodou ve * název vesnice, kde mám Ferdíka a kam jsem se následující den chystala * ? Nebo nejedeš tam zítra ? Já tam totiž bydlím... Omluvila jsem se a zavěsila, nic jiného jsem dělat nemohla ..
Pokud pomineme fakt, že jsem se celá třásla a brečela, protože to je to nejhorší, co se vůbec může stát. Zkuste si představit, že Vám najednou zavolá jakýsi random člověk a vyrukuje na vás s informacemi, které ví jen hrstka lidí z vašeho okolí, nakonec to ukončí větou, jestli náhodou nejedete zítra do malé zapadlé vesničky, do které vy samozřejmě jedete ..
Už při začátku mě napadalo jako : Nezná mě z mého blogu ? Nenarazila na mě na facebooku ? Ale kde by vzala mé číslo? Mé celé jméno ? Můj věk ? A proč by mi sakra volala, kdyby na mně narazila na facebooku, když je snazší mi prostě napsat ?
Kdyby nakonec neřekla to s tou vesnicí, tak to asi nechám být a neřeším to, prostě bych si pro ten inzerát došla a zapomněla bych. Ale v té vesnici mám koníky, mám tam Ferdu a jezdím tam často.Trávím tam všechny víkendy a prázdiny, navíc jsem tam strávila polovinu dětství a málokdo ví, kde ta vesnice byť leží. Bála jsem se, že budou zase nějaké nepříjemnosti, prostě to bylo děsivé. Začala jsem trošku panikařit, nejdříve jsem chtěla vědět, jestli ten člověk vůbec existuje a jestli to není jen nějaký úchyl.. je to Billa v Bohnicích, možné je vše ._.
Dobrá dobrá, kdo mi může pomoc a kdo má relativní přehled o lolitách ? Na koho mám vlastně číslo ? No na Yuki přeci. Komu jinému jsem v tom záchvatu mohla zavolat? Jinou neklikatou cestu jsem neviděla. Ještě připadala v úvahu moje matka, ale než bych jí vše polopatě vysvětlila a dovedla ji k nějakému smysluplnému závěru, tak by to bylo na dlouho a já byla moc rozrušená. Yuki pochopí i mé naprosto nelogické kníkání cože se to vlastně děje xDD a na to neměla ani moje babička xD to jsou ty chvíle, kdy vám opravdu nic nevysvětlím ani v jediné větě.. horší je, že to nejsem schopná ani napsat, protože neovládnu své ruce.. začínám si vyškrtávat svá možná povolání -> navaděč letadel, nebo dispečer na záchrance asi také nebudu :D
Původně jsem jí volala jen se záměrem, neznáš nějakou takovou lolitu v Praze ?? Tuhle otázku jsme obešly velikým obloukem a celé se to strhlo naprosto nechtěným směrem. Prý jestli je v Praze někdo, kdo by to sundal .. no není, všichni byli pryč, to byla další věc, která mě neskutečně znervózňovala, protože do úterý odpoledne daleko a o víkendu tam bývá nával všemožných individuí .. a opravdu jsem netoužila po dalších podobných, nebo horších telefonátech. Nejhůře i po návštěvě té vesnice, nevěděla jsem, co všechno tam mohlo a nemohlo být napsané .. navíc, ne všichni vědí, co za lolitu vlastně jsem, že ?
Yuki se podařilo zalarmovat polovinu republiky .. říkala jsem nech to být, nech to být, nikomu nevolej, zapomeň na to, vyřeším si to sama a ... položila mi to ._. Co já v tu chvíli ? Nějak jsem už předtím vyběhla ven a v tu chvíli jsem stála s mrtvým mobilem v ještě horším dešti uprostřed louky ( tentokrát jsem si nějakým zázrakem vzala bundu - sice jsem si ji oblékla naruby, ale měla jsem bundu, to je docela pokrok ! xD  ) Šla jsem domů, absolutně jsem netušila co mám dělat, byla jsem odřízlá od světa, úplně mimo veškěré dění, a to je hrozný pocit o_o Zavolala jsem své podezřelé No. 1 . ..
Utraťte to dítě !! Ušetřete mu tu trýznivou cestu životem .. ( teď si jen položit otázku, zda-li mluvím o sobě, nebo o své spolužačce, hlavím vodítkem k zodpovězení té zapeklité otázky je fakt, že k sobě bych nebyla tak milosrdná a naopak bych si naházela pod nohy klacky -> což dělám každý den .. lol .. ) . Byla to ona, kdo jiný. Neustále se naváží do mých lolitích kamarádek ( a včera jsem zjistila, že vlastně ani neví, kdo je kdo ._. ), posledních pár měsíců před ní toužím každé ráno útéct. Smutné je, že se známe dvanáct let .. a je to jak na houpačce, vždycky to tak bylo, večer už se zase tvářila jako moje nejlepší kamarádka, která se mě jen snaží chránit - to jí s prominutím nežeru už několik let -_-
Měla u sebe kamarádku ( moji bývalou spolužačku ) a potřebovaly si ukrátit dlouhou chvíli. Je to jako když si maličký chlapec uloví pavoučka a pomalu mu trhá nožky .. proč lovit nového a zcela zdravého, když může škodit dále tomu stejnému a nakonec mu ty nožky utrhat a nechat ho zahynout ?
Já nevím, nevyznám se ve vtipech, mám pro ně svoji vlastní definici. Teď se mi vybavila chvíle pár dní zpět, kdy si Iri dělala legraci ze mně. A to bylo vtipné! xD Ne všechny vtipy, které jsou mířené proti tomu člověku ho musí nějak poškodit, podle mě by se tomu měly zasmát obě strany. V tu chvíli mě naštvalo, že mi ukázala, jak jsem vlastně naivní a jak je snadné mě napálit a doběhnout, ale bylo to vtipné ! xD Jejich humor je mi cizí, nikdy jsem se mu nezasmála .. vždy se směji jen sama sobě, jak reaguji xD Já nevím, chápu, že si každý potřebuje stmelovat vztahy, někomu se zasmát, ponížit ho, nebo mu ublížit a také vím, že je mnohem lepší, když se tohle všechno bude dít mně, nežli komukoliv jinému, komu já už v roli pozorovatele nepomohu. Pár let to tak je a bude, vždycky jen přijde nějaké období, kdy je to horší a kdy lepší. Tuším, že teď přijde jedno z těch obzvláště náročných o_o
Umm, už bych vás mohla přestat tahat kolem horké kaše a vysvětlit, jak to dopadlo. Volala jsem tedy své spolužačce. Stydím se za to, že jsem nemohla udržet rovný a pevný hlas, byla jsem ráda že vůbec stojím, docela to mnou otřáslo. Začala jsem nevinně, jak se vlastně má a co dělá.. snesla bych to o to lépe, kdyby uměly pořádně lhát anebo se o to vůbec nesnažily.. Nakonec, ( když už mi hlas klesl hluboko do té autoritativní oblasti, kterou používám třeba na rozjařeného koně, nebo dítě, vyjde to nastejno ).. jsem z ní vytáhla, že to byl vlastně jen nevinný žertík a že se snažily napálit více lidí .. vyšla jsem prý nejlépe ._. Ukončila jsem to s tím, že jí tedy děkuji, že se mi podařilo probudit půlku republiky a že už tam má sestra jede ( lžu nerada - neumím to ) ať tedy počítají s následky ( a hrozit také neumím, zase jsem kňučela) .. a její odpověd?? Ježiši no tak to fakt sorry, jak jsem mohla vědět, že nepochopíš vtip ?? Ta faleš v tom hlase .. ehhh.. měla jsem sto chutí alespoň pronést nějakou jedovatou poznámku .. ale jsou to jen děti jako já, nevidím důvod jim škodit, nebo být na ně zlá ..
Večer se do nich pustila Yuki. Věděla jsem o čem si píší, vedle mě jedna z nich přemlouvala, abych si to s ní vyříkala sama a osobně - ve škole, až jí za zadkem bude stát její "BFF" ( další věc, kterou z duše nenávidím -_-) . Docela mě překvapila poznámka " Já s mojí nejlepší kamarádkou jsme už také na Shambi chtěly volat policii " aha .. asi ví o něčem o čem já ne. Tuším že to bylo v kauze - ona viděla jedno yaoi ( a ani si nepředstavujte, co si i přes veškerou moji snahu myslí ,že je yaoi ) . Hmm .. teď si jen počkat na zaklepání strážníků na dveře, smutný fakt je, že asi očividně mají spoustu věcí proti mě, nebo nevím ,že si tak věří .. ( ono možná stačí projít 90% mých slohových prací )..
Tím bych to asi skončila, trošku drastičtější pokračování očekávám v úterý.. Jsou to jen zmatené děti, jako já, nemůžu na ně být zlá o_o
 Navíc, je blbost zastavovat rozjetý vlak a vracet ho zpět do stanice.. ( a ten člověk, kterému jsem to ukradla z úst si toho zajisté nevšimne xD )

Dobrá, opět jsem to nestihla dopsat najednou a naprosto jsem si přetrhla nit.. xD
Možná bude nejlepší začít sobotou ..
Mám pro vás pár fotek, ráno jsem si trošku přivstala, abych mohla jít ven ^^ ( no dobře, prostě jsem si počkala na svítání, napsala lísteček a zmizela .. vždycky jsem to chtěla zkusit O.O )
Docela mě mrzí, že bylo tak ošklivě a zataženo, chtěla jsem fotky s ranním úhlem světla od slunce. Třeba někdy jindy, zatím příroda ani není tak jarní a celkově se nic moc nedělo.. potají jsem doufala, že potkám alespoň prase, nebo srnku xDD Jsem ráda, že jsem mohla na chvíli zmizet a všechno si v klidu promyslet ( protože v noci se nedá v poklidu uvažovat .. )
Potkala jsem černou ovečkuu *-* Bylo mi jí tak líto, stála tam,sama, uprostřed maličké loučky a koukala na mně.. není to nezákonné chovat stádové zvíře osamotě? Koukala jsem důkladně, ale byla tam opravdu sama, bez nějakého přístřešku, nebo krmelce O.o A byla černá, černá osamocená ovečka.. to nemohu nechat jen tak bez povšimnutí *-* Chtěla jsem si ji vzít domů,tak hezky bečela xD
Na autobusovém nádraží jsem zjistila, že nemám opencard .. yaaay .. občanka to jistí.. stejně jsem jela na dětskou xD A v Praze si zaplatila lístek za 6 Kč, abych si pak mohla uprostřed republiky přečíst, že neplatí v Praze xD Ani časově mi nevyšel .. navíc jsem bez té opencard jezdila více než dva týdny .. zase .. o.o
Cestou po dálnici do Prahy jsem se přistihla, že se modlím, aby ten autobus do té Prahy nedojel .. bylo mi jedno jestli se vybourá, nebo to prostě otočí a unese nás kamsi do dáli, prostě jsem nechtěla do toho města dojet. Oddychlo se mi, když jsem zmizela a představa, že se tam stejně musím v pondělí vrátit je šílená. Nevěřím jim ani ten křivý nos mezi očima, stejně tam pojedu a budu ten inzerát hledat .. Pořám mám takový nepříjemný slídivý pocit, že někdo ví, kde jsem a co dělám .. to už jsem si říkala, že se to nevrátí O.o Alespoň budu obezřetnější .. a méně důvěřivá ..
Odpoledne jsem jela za Ferdíkem, ujistit se, že je všechno v pořádku a pomazlit se. Navíc jsem potřebovala mít pocit, že něco dělám, stačí pár dní u babičky a přiberu tak dvacet kilo ._.

Piknik 

Postupně se mi během jednoho odpoledne podařilo si většinu věcí nějak smysluplně sepsat. Komunitě se podařilo dostrkat mě k samostatnosti, nejdříve to vypadalo, jako by se k tomu hlásilo hrozně moc lidí a já byla naprosto mimo dění a pak tichoo.. O..O Mám takový pocit, jako bych stála uprostřed pustiny a volala, jestli tu někdo zůstal ? xD Ne, zůstal mi tu můj propagátor- díky bohu alespoň za ní :3
Nuže, udělám to tedy asi podle sebe, nic jiného mi nezbývá.. třeba to dopadne dobře, nebo to bude fiasko, uvidíme, něco se dá přinejhorším řešit za pochodu. Už mám nějakou představu čím začít, pak se snad budu muset vydat logickou stezkou .. ještě vyřešit tu tunu neřešitelných otázek xD bude sranda ..

Tím to zhruba ukončím, leží mi tu ve foťáku jeden boxopening a na pondělí mám s ponclíkem v plánu velikonoční vyjížďku. Přemýšlím, že bych šla koledovat, ale jsem na to už moc stará >-<
Přeji vám tedy klidné prožití svátků a prožeňte to zhýralé mužské pohlaví, když tu máme ten přestupný rok xD
Shambii

3 komentáře: